İcraDestek
Duyuru! PDF Yazdır e-Posta

Hiç bir ek geliri olmayan sitemizin kapanmaması için reklamlara bir kere tıklayabilir veya sitemize reklam vererek destek olabilirsiniz.

 
İcraPro Soru Cevap Bölümü Açıldı! PDF Yazdır e-Posta

İcraPro'da yaşadığınız sıkıntıları sorup, cevap alabileceğiniz yeni sistemimizi sizlere sunuyoruz. İcraPro Soru-Cevap bölümü, artık telefon ile arama yapmadan, telefon sırası beklemeden, çalışma saatleri dışında da yardım alabileceğiniz destek amaçlı bir web platformudur.

Burada sadece İcraPro ile ilgili sorunlarını değil, hukuki, bilgisayar kullanımı, kanunlar ile ilgili sorularınızı da sorabilirsiniz. Bunlara ek olarak yeni sistemimizin özellikleri;

 

  • Üye olmadan Soru -Cevap şeklinde sıkıntılarınıza çözüm bulabilirsiniz.
  • Sadece teknik destek ekibimizden değil, sitede bulunan bir çok kişiden çözüm önerisi alabilirsiniz.
  • Teknik destek ekibimizin çalışmadığı saatlerde de sitede aktif olan kişilerden cevap alabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Daha önceden sorulmuş ve çözümlenmiş soruları inceleyerek kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
  • Telefon ile ek masraf yapmadan , yazılı olarak sorunuzu sorabilirsiniz. Bu sayede çözüm kalıcı olur ve sonraki aşamalarda aynı soruna tekrar bakabilirsiniz.

 

İlgili sisteme buradan ulaşabilir, "Bir Soru Sor" kısmından hemen sorunuzu sorabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

 
Sıkca Sorulan Sorular PDF Yazdır e-Posta

SIKÇA SORULAN SORULAR


 
İcraProya Avans Faiz Oranındaki Değişikliğin Neden Yansıtılmadığı Hakkında Duyuru PDF Yazdır e-Posta

Merkez Bankasının avans faiz oranlarında 21.06.2013 tarihinde yaptığı değişiklik, 3095 sayılı Kanuni Faiz Ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun'un 2. maddesi 2. Fıkrası gereğince İcraPro icra takip yazılımına yansıtılmamaktadır.


Temerrüt faizi
3095 s. Kanun Madde 2 – (Değişik : 15/12/1999 - 4489/2 md.) Bir miktar paranın ödenmesinde temerrüde düşen borçlu, sözleşme ile aksi kararlaştırılmadıkça, geçmiş günler için 1 inci maddede belirlenen orana göre temerrüt faizi ödemeye mecburdur.


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının önceki yılın 31 Aralık günü kısa vadeli avanslar için uyguladığı faiz oranı, yukarıda açıklanan miktardan fazla ise, arada sözleşme olmasa bile ticari işlerde temerrüt faizi bu oran üzerinden istenebilir. Söz konu su avans faiz oranı, 30 Haziran günü önceki yılın 31 Aralık günü uygulanan avans faiz oranından beş puan veya daha çok farklı ise yılın ikinci yarısında bu oran geçerli olur.


Temerrüt faizi miktarının sözleşmede kararlaştırılmamış olduğu hallerde, akdi faiz miktarı yukarıdaki fıkralarda öngörülen miktarın üstünde ise, temerrüt faizi, akdi faiz miktarından az olamaz.


Açıklama : Merkez Bankası web sayfasında (http://www.tcmb.gov.tr/) yayınlanan oranlara bakıldığında 20.12.2012 tarihinde yayınlanan, 2013 yılının ilk yarısı için uygulanacak oranın, 13,75 olduğu görülür. 21.06.2013 tarihinde yayınlanan, 2013 yılının ikinci yarısı için uygulanacak olan oran ise % 11’dir. Kanunun 2. maddesinin ikinci fıkrasında, yılın ikinci yarısında uygulanacak oranın, önceki yılın 31 Aralık günü uygulanan avans faiz oranından beş puan veya daha çok farklı olması halinde yılın ikinci yarısında bu oranın uygulanacağı yazmaktadır. 21.06.2013 tarihinde yayınlanan oran ile 20.12.2012 tarihinde yayınlanan oran arasında beş puan veya daha fazla fark bulunmadığından yılın ikinci yarısında yeni oran uygulanmaz.

Kullanıcılarımızın bilgisine saygıyla sunulur.

 


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün5
mod_vvisit_counterDün68
mod_vvisit_counterBu Hafta342
mod_vvisit_counterGeçen Hafta340
mod_vvisit_counterBu Ay1331
mod_vvisit_counterGeçen Ay1298
mod_vvisit_counterTüm Günler82790
We have: 1 guests online
IP Adresiniz: 54.234.159.229
 , 
Bugün: 30 Ağu 2014

İcraPro Soru Cevap bölümü için tıklayınız